dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Karlovarský kraj ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Karlovarský kraj ČR

Karlovarský kraj dovolená Česká republika

Vodní toky: Bystřice, Odrava, Ohře, Rolava, Svatava, Teplá, Libocký potok
Hrady a zámky: Andělská Hora – zřícenina, Bečov nad Teplou – hrad, Favorit – zámek, Hartenštejn – zřícenina, Himlštejn – zřícenina, Hungerberg – zřícenina, Cheb – falc, Chyše – zámek, Jindřichovice – zámek, Kynžvart – zámek, Libá – hrad, Loket – hrad, Neuberg – zřícenina, Nevděk – zřícenina, Seeberg – hrad, Skalná – hrad, Starý Rybník – zřícenina, Valeč – zámek
Karlovarský kraj leží na západě Čech. Kraj sousedí na severovýchodě s Ústeckým krajem, na jihovýchodě s Plzeňským krajem, na jihozápadě s německou spolkovou zemí Bavorsko (Bayern) a na severozápadě s německou spolkovou zemí Sasko (Sachsen).
Z plochy kraje je 43,1 % pokryto lesy. Horopisně náleží k Krušnohorské soustavě provincie České vysočiny s oblastmi Krušné hory (Klínovecká hornatina), Smrčiny (Ašská vrchovina, Házlovská pahorkatina a Chebská pahorkatina), Chebská pánev, Sokolovská pánev, Doupovské hory, Slavkovský les (Kynžvartská vrchovina a Hornoslavkovská vrchovina). Od západu k východu protéká krajem řeka Ohře, která odvádí vodu z většiny území kraje.

     

Vyhledávání ubytování

 

Region

 

 

Počet osob  

 

v jednom apartmá

 

Vzdálenost za zábavou

 

 

Cena za lůžko