dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Liberecký kraj ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Liberecký kraj ČR

Liberecký kraj dovolená Česká republika

Hrady: Bezděz, Grabštejn, Houska, Lipý, Valdštejn
Zámky: Doksy, Frýdlant, Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Jilemnice, Lemberk, Liberec, Nový Berštejn, Sloup v Čechách, Sychrov, Zahrádky, Zákupy,
Zříceniny: Bradlec, Děvín, Hamrštejn, Sloup v Čechách, Hřídelík, Kumburk, Návarov, Návarov, Roimund, Ronov, Rotštejn, Starý Berštejn, Stohánek, Svojkov, Štěpanice, Trosky, Vítkovec, Vranov, Frýdštejn, Jestřebí, Ralsko, Svojkov
Liberecký kraj leží na samém severu Čech. Po Praze je druhým nejmenším krajem Česka. Liberecký kraj jako vyšší územní samosprávný celek byl vytvořen v roce 2000. Sídlem a zároveň největším městem kraje je Liberec. Jeho rozloha (3 163 km2) zabírá cca 4% území České republiky. Počet trvale žijících obyvatel dosahuje čísla 428 291.
Kraj sousedí s Královéhradeckým krajem na východě, Středočeským krajem na jihu, Ústeckým krajem na západě, německou spolkovou zemí Sasko (Sachsen) na severozápadě a Dolnoslezským vojvodstvím (Województwo dolnośląskie) v Polsku na severovýchodě.
Liberecký kraj oplývá značným přírodním bohatstvím, neboť jeho značná část je pokryta lesy a jeho reliéf je velmi členitý. Četné zachované přírodní partie jsou chráněny v několika velkoplošných a v nesčíslném množství maloplošných chráněných územích.

     

Vyhledávání ubytování

 

Region

 

 

Počet osob  

 

v jednom apartmá

 

Vzdálenost za zábavou

 

 

Cena za lůžko