dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Ubytování Liberecký kraj ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Ubytování Liberecký kraj

litujeme v tomto Vámi vybraném měste nemáme momentálně žádné ubytovací kapacity, prosíme vyberte si nějaké jiné město nebo klikněte pro další nabídku ubytování s možností online rezervace

Ubytování Liberecký kraj dovolená

Vyhledejte si ubytování ONLINE zde

Liberecký kraj leží na samém severu Čech. Po Praze je druhým nejmenším krajem Česka. Liberecký kraj jako vyšší územní samosprávný celek byl vytvořen v roce 2000. Sídlem a zároveň největším městem kraje je Liberec. Jeho rozloha (3 163 km2) zabírá cca 4% území České republiky. Počet trvale žijících obyvatel dosahuje čísla 428 291.
Kraj sousedí s Královéhradeckým krajem na východě, Středočeským krajem na jihu, Ústeckým krajem na západě, německou spolkovou zemí Sasko (Sachsen) na severozápadě a Dolnoslezským vojvodstvím (Województwo dolnośląskie) v Polsku na severovýchodě.
Liberecký kraj oplývá značným přírodním bohatstvím, neboť jeho značná část je pokryta lesy a jeho reliéf je velmi členitý. Četné zachované přírodní partie jsou chráněny v několika velkoplošných a v nesčíslném množství maloplošných chráněných územích.

 
  Česká Lípa počet objektů: 1  
  Jablonec nad Nisou počet objektů: 1  
  Liberec počet objektů: 3  
  Semily počet objektů: 3