dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Ubytování Pardubický kraj ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Ubytování Pardubický kraj

litujeme v tomto Vámi vybraném měste nemáme momentálně žádné ubytovací kapacity, prosíme vyberte si nějaké jiné město nebo klikněte pro další nabídku ubytování s možností online rezervace

Ubytování Pardubický kraj dovolená

Vyhledejte si ubytování ONLINE zde

Pardubický kraj leží převážně na východě Čech a katastrálními územími Velká Morava, Červená Voda, Šanov, Moravský Karlov, Bílá Voda, Mlýnice, Mlýnický Dvůr, Cotkytle, Strážná, Tatenice, Krasíkov, Lubník, a okolím Svitav a Moravské Třebové zasahuje i na historické území Moravy. Na východě sousedí s Olomouckým krajem, na jihovýchodě s Jihomoravským krajem, na jihozápadě s krajem Vysočina, na západě se Středočeským krajem, na severozápadě s Královéhradeckým krajem a na severu s polským Dolnoslezským vojvodstvím (Województwo dolnośląskie).
Většinu území kraje tvoří pahorkatiny a vrchoviny přecházející do nížin kolem Labe. Na hranici s Polskem se tyčí třetí nejvyšší pohoří v Česku, masív Králického Sněžníku. Na něj k severozápadu navazují nižší a plošší Orlické hory. Na jihu začíná Železnými horami a Žďárskými vrchy Českomoravská vysočina.

 
  Chrudim počet objektů: 0  
  Pardubice počet objektů: 0  
  Svitavy počet objektů: 0  
  Ústí nad Orlicí počet objektů: 2