dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Středočeský kraj ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Středočeský kraj ČR

Středočeský kraj dovolená Česká republika

Vodní toky: Berounka, Labe, Jizera, Sázava, Vltava, Cidlina
Turistická místa: Svatý Jan pod Skalou, Přerov nad Labem, Karlštejn, Křivoklát, Koněpruské jeskyně, Konopiště, Kouřim, Kutná Hora, Okoř, Říčany, Poděbrady, Sázava (město), Český Šternberk
Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší kraje České republiky. Jeho rozloha (11 014 km2) tvoří téměř 14 % území Česka a je cca 1,9 krát větší než je průměrná rozloha kraje v zemi.
Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a dále sousedí na severu s územím samosprávného Libereckého kraje, na severovýchodě s Královéhradeckého kraje, na východě s Pardubického krajem, na jihovýchodě s krajem Vysočina, na jihu s Jihočeského kraje, na jihozápadě s Plzeňského kraje a na severozápadě s Ústeckého kraje. Zároveň sousedí s územními kraji Jihočeským, Západočeským, Severočeským a Východočeským.
Územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny. Krajinný reliéf přechází z rovinatého severu v blízkosti toku Labe ve vrchovinou jižní a jihozápadní část kraje. Nejvyšším bodem území je Brdský vrchol Tok v okrese Příbram, nejnižším je hladina Labe v okrese Mělník.

     

Vyhledávání ubytování

 

Region

 

 

Počet osob  

 

v jednom apartmá

 

Vzdálenost za zábavou

 

 

Cena za lůžko