dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Ubytování Středočeský kraj ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Ubytování Středočeský kraj

litujeme v tomto Vámi vybraném měste nemáme momentálně žádné ubytovací kapacity, prosíme vyberte si nějaké jiné město nebo klikněte pro další nabídku ubytování s možností online rezervace

Ubytování Středočeský kraj dovolená

Vyhledejte si ubytování ONLINE zde

Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší kraje České republiky. Jeho rozloha (11 014 km2) tvoří téměř 14 % území Česka a je cca 1,9 krát větší než je průměrná rozloha kraje v zemi. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a dále sousedí na severu s územím samosprávného Libereckého kraje, na severovýchodě s Královéhradeckého kraje, na východě s Pardubického krajem, na jihovýchodě s krajem Vysočina, na jihu s Jihočeského kraje, na jihozápadě s Plzeňského kraje a na severozápadě s Ústeckého kraje. Zároveň sousedí s územními kraji Jihočeským, Západočeským, Severočeským a Východočeským.
Územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny. Krajinný reliéf přechází z rovinatého severu v blízkosti toku Labe ve vrchovinou jižní a jihozápadní část kraje. Nejvyšším bodem území je Brdský vrchol Tok v okrese Příbram, nejnižším je hladina Labe v okrese Mělník.

 
  Benešov počet objektů: 0  
  Beroun počet objektů: 0  
  Kladno počet objektů: 1  
  Kolín počet objektů: 0  
  Kutná Hora počet objektů: 2  
  Mělník počet objektů: 0  
  Mladá Boleslav počet objektů: 1  
  Nymburk počet objektů: 2  
  Příbram počet objektů: 2  
  Rakovník počet objektů: 1